Menu

../VÝUKA/b

b >>> bezpečná vzdálenost"


Panoptikum řidičů - Přírodní zabijáci

V provozu nastatnou určité situace, kdy je nutné zvolit mezi špatným rozhodnutím a ještě horším.

Silnice kříží spoustu různých živočichů. Mravenci, brouci, šneci, myšky, zající... a koně. A spoustu dalších jiných.

Pokud hrozí neodvratitelná srážka vozidla se zvířetem, musíte zvolit cestu menšího zla. Jste postaveni před hotovou věc, tak není potřeba ohrožovat životy lidí na silnici.

Srážka s živočichem do velikosti zajíce příliš neohrozí vaše zdraví, bezpečnost a ani následné škody na vozidle nebudou příliš vysoké.

Zvířátko prostě bude mít smůlu. Špatné místo, špatné načasování...

Srážka se zvířetem větším než zajíc, ale do velikosti srnky už může výrazně ovlivnit vaši životnost na tomto světě. Můžete si vybrat. Čelní srážka se srnkou a poměrně vysoká škoda na vozidle, ale vy budete živí. Druhá volba je tak 50:50. Příkop, mostek, sloup nebo strom. Škoda na vozidle je velmi vysoká, šance na přežití?...

Cokoliv většího než srnka, srnec, kráva, kůň, divoké prase, mamut, ... rovná se náraz do zdi. Čím těžší zvíře, tím horší následky, mnohdy tragické.

Pokud už víte, že je srážka neodvratná, použijte předek vozidla jako beranidlo, jako ochranný val. Vozidla jsou totiž z bezpečnostního hlediska konstruována hlavně na čelní srážku. Šance na přežití je tak mnohonásobně vyšší než náraz bokem vozidla. Nemluvě o dalších bezpečnostních prvcích jako jsou Airbagy a spousta dalších vychytávek...

Přehnané reakce zabíjí!!!


|vydáno: 3. ledna 2015 |zobrazeno: 2448x|

Příbuzné:

vozidla v koloně
za jízdy
za jízdy
ZOBRAZENO